Zachęcamy do skorzystania z konsultacji terapeuty uzależnień zmierzających do podjecia leczenia w oddziale Terapii uzaleznionych od alkolohu, w tym osób z dysfunkcjami

ODDZIAŁ TERAPII UZALEŻNIONYCH OD ALKOHOLU (5C), W TYM OSÓB Z INNYMI DYSFUNKCJAMI informuje, że konsultacje terapeuty uzależnień w kierunku przyjęcia do Oddziału będą odbywać się w każdy

poniedziałek, środę i piątek w godz. 8.00-9.30.

Dodatkowo zostały ustalone dyżury telefoniczne terapeuty uzależnień – tel. (12) 6524 270 w każdy

wtorek i czwartek w godz. 8.00-9.30.

Osoby, które chcą podjąć leczenie w Oddziale 5C muszą być trzeźwe (min. 10 dni abstynencji od alkoholu) i mieć ważne skierowanie do tutejszego oddziału (od lekarza POZ lub lekarza psychiatry).

Po konsultacji przyjęcie może nastapić już w dniu konsultacji lub w ciągu najbliższych dni.

Informacja dla Pacjentów ubiegających się dobrowolnie o przyjęcie do stacjonarnego (całodobowego) Oddziału Terapii Uzależnionych od Alkoholu 5C.

 Warunki przyjęcia:

– aktualne, prawidłowo wystawione skierowanie do Szpitala im. dr. J. Babińskiego w Krakowie, na Oddział: Terapii Uzależnionych od Alkoholu (ważne przez 14-dni) wystawione od Lekarza POZ, z Poradni Odwykowej, Lekarza Psychiatrę z właściwym rozpoznaniem – F10.2 (uzależnienie od alkoholu) ;

– trzeźwość Pacjenta (min. 10 dni abstynencji od alkoholu) ;

– wskazane wyniki badań: morfologii krwi oraz moczu, AST, ALT, bilirubina (ok. 1-go miesiąca) oraz RTG klatki piersiowej (nie dłuższy niż 2-letni) ;

– ustabilizowany stan psychiczny i fizyczny Pacjenta (Pacjenci ze schorzeniami dodatkowymi proszeni są o okazanie zaświadczenia od Lekarza Specjalisty o braku przeciwwskazań do odbycia terapii).

 

Każdy Pacjent przed wyznaczonym terminem przyjęcia musi być poddany rozmowie kwalifikacyjnej z terapeutą uzależnień. 

 

Konsultacje odbywają się: w poniedziałek i piątek w godz. 8:15 – 10:00.

W przypadku zakwalifikowania do leczenia przyjęcie może odbyć się w tym samym dniu lub w najbliższym możliwym czasie.

 

Dodatkowo we wtorki i czwartki w godz. 8:15 – 9:30 istnieje możliwość skorzystania z telefonicznego dyżuru terapeutycznego (telefon: (012) 65-24-270), podczas którego można uzyskać informację o możliwościach leczenia w tut. Oddziale.

 

Dodatkowe informacje:

Do Szpitala należy zabrać: ubrania dzienne, pantofle, piżamę,  ręcznik, podstawowe środki do utrzymania higieny osobistej, kubek-garnuszek, sztućce, 2 zeszyty, długopis, ewentualnie okulary, itp.

 

Dokumenty które należy ze sobą posiadać: dowód osobisty, dokument potwierdzający aktualne ubezpieczenie zdrowotne (ważny 1 miesiąc), jeśli ktoś potrzebuje zwolnienie lekarskie – to NIP Płatnika, (jeśli prowadzi działalność gospodarczą – to NIP osobisty), karty informacyjne lub inną dokumentację medyczną z leczenia poprzedniego, także z powodu innych chorób, zażywane  leki.

 Monika Noga

p.o. Kierownika Oddziału