Opieka duszpasterska

Pacjenci mają możliwość korzystania z opieki duszpasterskiej i realizacji potrzeb religijnych zgodnie ze swoimi przekonaniami.

Na terenie Szpitala funkcjonuje świątynia wyznania rzymskokatolickiego: Rektorat Matki Bożej Częstochowskiej. 

Msze Święte w dni powszednie o godz. 15:30
Msze Święte w niedziele i święta o godz. 9:00 i 16:00

Różaniec codziennie o godz. 15:00
Koronka do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 14:45

Odpust: 26 sierpnia.

Spowiedź Święta: pół godziny przed każdą Mszą Świętą

Kancelaria czynna jest po każdej Mszy Świętej od poniedziałku do soboty.

W strukturze Interdysyplinarnego Centrum Terapii działa także Zespół Wsparcia Duchowego, które oferuje poradnictwo dotyczące sfery duchowej dla pacjentów Szpitala i ich rodzin, a także zajęcia relaksacyjne oraz wsparcie  grup chętnych pacjentów do udziału w Mszach Św. celebrowanych w szpitalnym Kościele. W soboty Terapeutki pracujace w Zespole wsparcia   oferują w Kaplicy Szpitala dwuczęściowe zajęcia, oddzielone od siebie krótką przerwą (w godzinach 10:45-12:00). Pierwsza część to zajęcia relaksacyjne otwarte dla wszystkich pacjentów bez względu na wyznanie, oparte na zmodyfikowanej metodzie wypracowanej przez dr Herberta Bensona i jego zespół w Benson-Henry Institute for Mind Body Medicine at Massachusetts General Hospital w Bostonie, USA.  W czasie trwania sobotnich zajęć  pacjenci mogą umówić się z jedną z terapeutek na rozmowę indywidualną. Spotkania indywidualne mają miejsce w pokoju kancelarii Kaplicy Szpitala.

Szpital podpisał także umowę z Parafią Prawosławną p.w. Zaśnięcia Najświetszej Maryi Panny w Krakowie w zakresie opieki duszpasterskiej na osobami Wyznania Prawosławnego. Chęć skorzystania z takiej opieki należy zgłosić na Oddziale.