Dziewiąty Międzynarodowy Bieg Kraków – Skotniki z okazji 94. urodzin Świętego Papieża Jana Pawła II

4 maja 2014 roku gościliśmy na terenie Szpitala uczestników 9 Międzynarodowego Biegu Kraków – Skotniki z okazji 94. Urodzin Świętego Papieża Jana Pawła II.

ups

Około pięciuset profesjonalistów i amatorów ruszyło z linii startu ustanowionej nieopodal ronda szpitalnego. Piętnastokilometrowa trasa zapoczątkowana na  terenie  Szpitala, wiodła poprzez Podgórki Tynieckie do Opactwa Benedyktyńskiego w Tyńcu i z powrotem do stadionu Pogoni Skotniki, gdzie znajdowała się meta. Tam rozgrywano biegi na różnych dystansach adresowane do przedszkolaków, oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Można było także wziąć udział w marszobiegu wiodącym przez uliczki Skotnik na dystansie 2,5 kilometra.

Organizatorzy szacują, że w majowym święcie biegowym wzięło udział ponad tysiąc uczestników, wśród których znalazły się nawet całe rodziny.

Patronat honorowy nad biegiem przyjął dyrektor Szpitala Babińskiego – Pan Stanisław Kracik. W Kaplicy Szpitalnej została odprawiona msza przez księdza rektora Jana Klimka w intencji uczestników biegu.

Zarówno pracownicy jak i pacjenci licznie kibicowali biegaczom. Miło nam wspomnieć, że jedną ze zwyciężczyń biegu została pracownica Szpitala – Pani Danuta Machno, która zajęła piąte miejsce w swojej kategorii wiekowej z wynikiem 1 godzina 22 minuty i 45 sekund. Gratulujemy!!!